РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000330303<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Братаніч Т. І. 
Кінетика першого деструктивного гідрування інтерметалідів Ti2Cu та гамма-TiCu / Т. І. Братаніч, В. В. Скороход, О. В. Кучерявий // Порошковая металлургия. - 2010. - № 5/6. - С. 100-110. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено кінетику деструктивного гідрування інтерметалідів Ti2Cu і гамма-TiCu. Об'єктами досліджень були зразки Ti2Cu і гамма-TiCu у вигляді пластин, порошків і пресовок із порошків та злитків. Установлено, що тиск водню, температура та площа поверхні інтерметалідів пропорційно впливають на швидкість деструктивного гідрування Ti2Cu і TiCu загалом і на кожну складову швидкості зокрема, а саме, на швидкість дисоціації водню, дифузії водню в об'ємі матеріалу та швидкість власне хімічної реакції. Показано, що тиск справляє значно більший вплив на максимальну швидкість гідрування у порівнянні з температурним чинником. Збільшення концентрації титану у складі інтерметалідів за рівних інших умов також призводить до зростання швидкості деструктивного гідрування в цілому через збільшення швидкості власне хімічної реакції. Пресування порошків і злитків Ti2Cu і TiCu призвело до інтенсифікації процесу деструктивного гідрування. Це пояснюється формуванням у процесі пресування ювенільних каталітично-активних інтерметалідних поверхонь і додатковим самоприскоренням поверхневих реакцій за механізмом автокаталізу. Серед усіх досліджених об'єктів пресовані злитки мали найкращі кінетичні характеристики через найменшу питому частку окисненої поверхні. Цей висновок важливий для практичного застосування процесу деструктивного гідрування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.43

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського