РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000331085<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Татарчук Т. Ф. 
Комплексне застосування інноваційних технологій у лікуванні тяжкої форми клімактеричного синдрому в жінок з лейоміомою матки / Т. Ф. Татарчук, Н. В. Косей, О. О. Самосійна, Л. А. Васильченко, В. О. Джупін // Здоровье женщины. - 2011. - № 2. - С. 101-105. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Установлено, що за наявності симптомної лейоміоми матки та проявів клімактеричного синдрому (КС) тяжкого ступеня в перименопаузі доцільно рекомендувати гістеректомію з наступною корекцією клімактеричних порушень. Проте жінкам, що відмовляються від оперативного лікування, за наявності тяжкої форми КС можливе проведення емболізації маткових артерій (ЕМА) з наступним призначенням гормональної терапії (ГТ) у формі препарату з переважанням гестагенного компонента та мінімальною дозою естрогенів, зокрема Фемостону 1/10. Таке лікування є ефективним і безпечним з огляду на можливий ріст міоми та збільшення її симптомності. Жінкам із проявами КС тяжкого ступеня на тлі лейоміоми матки, які негативно ставляться до ГТ, і пацієнткам із онкофобією на тлі тяжкої форми КС після здійснення ЕМА є можливим призначення комплексу негормональної терапії з фітоестрогенами та препаратами седативної, вегетостабілізувальної, антиагрегантної дії. Проведення терапії КС після ЕМА є безпечним методом з огляду на можливий ріст і посилення симптомності лейоміоми матки. Навпаки, оклюзія маткових судин призводить до ішемії, некрозу, гіалінозу та склерозу вузлів лейоміоми, що сприяє зменшенню менструальної крововтрати, припиненню маткових кровотеч і зменшенню об'єму пухлини. Застосування ГТ після ЕМА не зменшує позитивного впливу міні-інвазивного рентгенхірургічного втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1 + Р712.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського