РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000332114<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Курченко І. М. 
Ксиланазна активність фітопатогенних і ендофітних штамів Ceratocystis sp. / І. М. Курченко, О. В. Соколова, О. М. Юр'єва // Мікробіол. журн. - 2010. - 72, № 5. - С. 8-14. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз ксиланазної активності 36 фітопатогенних і ендофітних штамів Ceratocystis sp., досліджено швидкість їх лінійного росту на середовищі з ксиланом. Швидкість лінійного росту фітопатогенних штамів складала 0,003 - 0,004 мм/год, що майже в 70 разів менше за швидкість росту ендофітних штамів. Не виявлено кореляції між рівнями ксиланазної активності досліджених штамів та швидкістю їх росту. Ксиланазна активність ендофітних штамів Ceratocystis sp. варіювала від повної відсутності до високого рівня. Фітопатогенні штами проявляли тільки високу ксиланазну активність. Максимальні значення зон активності ксиланази цих штамів були майже втричі більшими за такі ендофітних. Активність цього ферменту у досліджених грибів залежала від штаму. Ксиланазна активність 24 % ендофітних та 64 % фітопатогенних штамів підвищувалась із збільшенням терміну культивування. Не виявлено чіткої залежності ксиланазної активності штамів Ceratocystis sp. від виду і органу рослини-хазяїна, з яких вони були виділені. Встановлено, що рівень ксиланазної активності фітопатогенних штамів Ceratocystis sp. був значно вищим, ніж у таких фітопатогенів, як Fusarium poae, F. oxysporum та Alternaria alternata. Зроблено висновок, що вивчені ендофітні штами Ceratocystis sp. можна віднести до латентних паразитів, які за сприятливих для них умов здатні викликати захворювання рослини-хазяїна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*725.11 + Е40*803.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського