РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000336509<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лиманська О. Ю. 
Молекулярні технології в детекції чутливих та стійких до ізоніазиду мікобактерій туберкульозу / О. Ю. Лиманська, О. П. Лиманський // Цитология и генетика. - 2011. - 45, № 6. - С. 34-47. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розроблено два варіанти детекції однонуклеотидних поліморфізмів у кодоні 315 гена katG мікобактерій туберкульозу (МТБ), мутації в якому асоційовані з резистентністю до ізоніазиду - протитуберкульозного препарату першого ряду. Два набори праймерів, кожний з яких містить додатковий конкурентний блокуючий праймер з 3'-термінальною фосфатною групою (для елімінації неспецифічної ампліфікації), дозволяють у кодоні 315 гена katG виявляти точкові мутації AGC <$E symbol О> ACC та AGC <$E symbol О> AGA, що найчастіше зустрічаються. Проведення ПЛР з набором із двох праймерів, один з яких містить п'ять LNA-мономерів, дозволяє встановити наявність будь-якого з шести відомих варіантів мутацій у кодоні 315 гена katG, тобто диференціювати чутливі та резистентні до ізоніазиду МТБ. Чистоту та будову праймерів довжиною 17 нуклеотидів, що містять LNA-модифіковані нуклеотиди, охарактеризовано часопролітною мас-спектрометрією з матрично-активованою лазерною десорбцією/іонізацією, а 17-вимірний дуплекс, утворений двома комплементарними олігонуклеотидами з LNA-мономерами, - за допомогою методу термічної денатурації. Створені молекулярно-генетичні тест-системи для виявлення ізолятів дикого типу та резистентних МТБ до протитуберкульозного препарату першого ряду ізоніазиду можуть застосовуватися у клінічних лабораторіях зі стандартним ПЛР-обладнанням та дозволяють скоротити визначення резистентності МТБ до ізоніазиду з 1 - 3 місяців стандартними бактеріологічними методами до 1 - 3 днів шляхом ПЛР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*440.224 + Р264.935.4-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського