РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000336515<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Запорожан В. М. 
Молекулярно-генетичні та клініко-біохімічні біомаркери схильності та прогнозу у хворих на зовнішній генітальний ендометріоз в умовах Півдня України / В. М. Запорожан, О. В. Михайленко // Здоровье женщины. - 2010. - № 9. - С. 135-138. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У жінок з сімейною обтяженістю щодо виникнення ендометріозу як основного фактора ризику виступає наявність функціонально несприятливих генотипів NAT2 S/S і GSTM1 0/0. У хворих з недостатньо високою ефективністю стандартного лікування частота функціонально ослабленого генотипу GSTM1 0/0 достовірно перевищувала його частоту у хворих з задовільним клінічним ефектом медикаментозної терапії. Клінічний перебіг ендометріозу у жінок із різним рівнем ризику даної патології відзначається тісним зв'язком між наявністю генотипу "повільних ацетиляторів" та ступенем тяжкості захворювання за AFS - R = 0,59 (p << 0,05). За частотою алельних варіантів генів GSTM1 і NAT2 у жінок групи ризику з виникнення ендометріозу значущих відмінностей з середньопопуляційними рівнями знайдено не було (р >> 0,05), однак серед хворих на ЗГЕ наявність функціонально ослаблених генотипів NAT2 S/S і GSTM1 0/0 погіршує прогноз захворювання. Установлено, що у хворих на ендометріоз відзначається зниження активності GST (до 1,9 <$E roman нмоль "/" roman {хв~cdot~мг}> субстрату) у плазмі крові та реципрокному підвищенні її активності до 5,3 <$E roman {нмоль "/" хв~cdot~мг}> субстрату в еритроцитах крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.11 + Р569.714.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського