РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000337949<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Васильєва І. А. 
Нові підходи до визначення стану порушення плацентарно-плодової гемодинаміки у вагітних із прееклампсією / І. А. Васильєва // Здоровье женщины. - 2009. - № 8. - С. 199-202. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати дослідження стану плацентарно-плодової гемодинаміки за наявності прееклампсії. Вивчено додаткову до доплерографічних низку діагностичних клініко-лабораторно-імунологічних (КЛІ) критеріїв характеру гемодинамічних порушень. Обстежено 59 вагітних із прееклампсією середнього ступеня тяжкості та тяжкої. Визначено діагностичні коефіцієнти та діагностичну інформативність таких показників як передчасне відшарування плаценти, СЗРП, систолічний і діастолічний АТ, загроза переривання вагітності, рівень протеїнурії; вміст креатиніну, гемоглобіну та тромбоцитів, факторів клітинної загибелі та проліферації в крові вагітної: маркер апоптозу, фактор некрозу пухлини та фактор росту плаценти, а також активовані Т-лімфоцити. Доплерометричні показники (кут-незалежні коефіцієнти) визначено в обох маткових артеріях та артеріях пуповини; грудному відділі аорти та обох середньомозкових артеріях плода. Встановлено, що верифікуючу роль у визначенні характеру порушення плодово-плацентарної гемодинаміки має доплерографічне дослідження (I = 7,13), комплекс визначених КЛІ показників є додатковими критеріями, застосування яких дозволяє спрогнозувати характер гемодинамічних порушень. До застосування в практичній діяльності запропоновано алгоритм комплексної оцінки КЛІ-ультразвукових показників, які можна визначити у вагітної в разі її госпіталізації у стаціонар паралельно з визначенням тяжкості прееклампсії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 + Р716.212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського