РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000341710<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мяловицька О. А. 
Особливості клінічних проявів та діагностики гострого розсіяного енцефаломієліту / О. А. Мяловицька, І. С. Лобанова // Укр. мед. часоп. - 2009. - № 5. - С. 58-61. - Бібліогр.: с. 60. - укp.

Мета дослідження - аналіз клініко-неврологічних, імунологічних показників та магнітно-резонансно-томографічних (МРТ)-ознак осередків демієлінізації у пацієнтів з діагнозом гострого розсіяного енцефаломієліту (ГРЕМ). Проведено комплексне клініко-параклінічне обстеження 75 пацієнтів з діагнозом ГРЕМ (28 чоловіків та 47 жінок) віком від 15 до 55 років (середній вік - (<$E 32,3~symbol С~0,8>) року). Результати дослідження свідчать, що клінічна картина ГРЕМ надзвичайно поліморфна і визначається наявністю в центральній нервовій системі мультифокального процесу. Вогнищеві неврологічні порушення залежать від локалізації запального процесу, проте найчастіше схильні до ураження провідні шляхи білої речовини головного мозку та зорові нерви. За даними МРТ у хворих на ГРЕМ найчастіше у патологічний процес залучаються перивентрикулярна ділянка, лобові, тім'яні частки півкуль, мозолисте тіло і мозочок, найрідше - кора головного мозку, внутрішня капсула і потилична частка. Відмінною рисою осередків демієлінізації є їх великий розмір, що не залежить від статі, віку пацієнта, а також ступеня інвалідизації за шкалою EDSS. Проведений аналіз нейроімунологічних показників у хворих з діагнозом ГРЕМ свідчить про автоімунну спрямованість імунних реакцій у разі цього захворювання і підтверджує патогенетичні механізми його розвитку. Виконаний аналіз дозволяє дійти висновку, що клінічна картина ГРЕМ характеризується поліморфізмом неврологічних проявів, які залежать від локалізації патологічного

процесу. МРТ та нейроімунологічне обстеження - інформативні методи діагностики ГРЕМ. Їх застосування дозволяє зменшити кількість діагностичних помилок, що має важливе терапевтичне та прогностичне значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського