РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000342891<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маренич М. М. 
Оцінка впливу агрокліматичних факторів на урожайність і можливості прогнозування валових зборів зерна пшениці озимої / М. М. Маренич, О. В. Веревська // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 4. - С. 18-22. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У ході аналізу впливу агрокліматичних умов на формування врожайності пшениці озимої встановлено, що критичними факторами, які впливають на цей показник за умов України в цілому, є: кількість днів із температурами нижче -17 <$E symbol Р>C, кількість, вид й інтенсивність опадів, кількість днів під час перезимівлі з температурами вище 0 та 5 <$E symbol Р>C. Значна різноманітність прояву кліматичних факторів призводить до великого варіювання урожайності. Розраховано рівняння урожайності пшениці озимої. Знайдена закономірність справедлива для прогнозованого виробництва зерна пшениці в цілому по країні, проте потребує постійного коригування прогнозу за допомогою рівнянь простої регресії для кожного року. Коефіцієнти кореляції між фактичною врожайністю і прогнозованою за наведеними рівняннями становлять, відповідно, 0,71 і 0,64 при p << 0,01. Оскільки рівень урожайності є вирішальним чинником в умовах України для одержання валових зборів, то цей підхід можна використовувати як для прогнозування останніх, так і здійснення зернової політики держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-280

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського