РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000342911<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кулинич-Міськів М. О. 
Оцінка впливу тіотропіуму броміду на поверхнево-активну фракцію системи сурфактанта легень, рівні цитокінів на патогенетичні аспекти становлення та прогресування хронічного обструктивного захворювання легень II стадії / М. О. Кулинич-Міськів, М. М. Островський // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2010. - № 2. - С. 47-51. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити вплив тіотропіуму на поверхнево-активну фракцію системи сурфактанта легень (ССЛ), рівні фактора некрозу пухлин-<$E alpha> (TNF-<$E alpha>), інтерферону-<$E gamma> (INF-<$E gamma>), інтерлейкіну-4 (ІЛ-4), інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) бронхоальвеолярного вмісту у хворих з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) II стадії. Обстежено 11 хворих на ХОЗЛ II стадії. Матеріалом дослідження був бронхоальвеолярний змив за методикою Clements (1967 р.) у модифікації Ramires (1980 p.). Рівень TNF-<$Ealpha>, INF-<$Egamma>, ІЛ-4, ІЛ-6 визначено за допомогою методу імуноферментного аналізу на аналізаторі Stat-Fax 303 Plus за допомогою реагентів "ПроКон" (ТЗОВ "Протеїновий контур", Росія). Наведено дані про патогенетичні особливості імунної відповіді, вміст TNF-<$Ealpha>, INF-<$Egamma>, ІЛ-4, ІЛ-6 та стан ССЛ у процесі лікування хронічного обструктивного процесу в легенях. Застосування препарату тіотропіуму броміду (Спірива<190>, "Берінгер Інгельхайм") у комплексному лікуванні хронічного обструктивного процесу II стадії в легенях сприяє прискоренню регресу клініко-лабораторної симптоматики, веде до регресу рівнів TNF-<$Ealpha>, ІЛ-6 у порівнянні із хворими, яких лікували традиційними методами. Висновки: препарат тіотропіуму броміду забезпечує якісно повноцінніше відновлення рівнів ІЛ-4 та INF-<$Egamma> у бронхоальвеолярному вмісті хворих на ХОЗЛ II стадії. Встановлено, що у хворих, які в комплексному лікуванні одержували препарат тіотропіуму броміду, повноцінніше відновлювався вміст поверхнево-активної фракції ССЛ, що чітко корелює із пролонгацією прийому препарату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського