РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000345574<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Батушкін В. В. 
Порівняльний аналіз впливу блокатора рецепторів ангіотензину II й інгібітора АПФ на зміни внутрішньосерцевої гемодинаміки та рівні прозапальних цитокінів у післяінфарктний період у хворих із супутньою артеріальною гіпертензією / В. В. Батушкін, А. І. Гема, Г. М. Купченко, М. Аждарі Хосрошахі , В. В. Кузьменко // Серце і судини. - 2011. - № 4. - С. 81-89. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - порівняти вплив шестимісячної терапії із застосуванням валсартану та лікування з використанням лізиноприлу на рівень артеріального тиску (AT) за даними добового моніторування і на показники запалення у хворих, які перенесли гострий інфаркт міокарда (ІМ) із супутньою артеріальною гіпертензією (АГ). У дослідження залучено 152 хворих на гострий ІМ із супутньою АГ, вік - у середньому 70 років. Пацієнти 1-ї групи (n = 70) у складі комбінованої терапії одержували валсартан у середній дозі (<$E 244,6~symbol С~12,1>) мг на добу, 2-ї групи (n = 82) - лізиноприл у середній дозі (<$E 26,8~symbol С~2,6>) мг на добу. Групи не відрізнялися за віком пацієнтів, співвідношенням статей, наявністю цукрового діабету та ІМ в анамнезі, частотою розвитку гострої лівошлуночкової недостатності I - II класу за Killip, вихідним рівнем AT, призначеною медикаментозною терапією. Усім хворим на початку дослідження та через 6 міс лікування проводили добове моніторування AT, ехокардіографію з визначенням кінцевосистолічного (КСІ) та кінцеводіастолічного (КДІ) індексу, фракції викиду (ФВ) лівого шлуночка, маси міокарда лівого шлуночка (ММЛШ). Також встановлювали концентрацію С-реактивного протеїну (С-РП), рівні інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) та фактора некрозу пухлин <$E alpha> (ФНП-<$E alpha>) у сироватці крові. Функціональну активність ендотелію плечової артерії досліджували з використанням флюорометричного методу за допомогою тесту реактивної гіперемії. Висновки: за даними добового моніторування AT, у хворих на гострий ІМ із супутньою АГ антигіпертензивний ефект терапії блокатором рецепторів ангіотензину II валсартаном у дозі

(<$E 244,6~symbol С~12,1>) мг на добу не поступався такому під час використання інгібітора ангіотензинперетворювального ферменту лізиноприлу в дозі (<$E 26,8~symbol С~2,6>) мг на добу. Терапія сприяла зменшенню середньоденного систолічного АТ на 18,3 і 20,4 % відповідно, середньонічного діастолічного АТ на 18,0 та 18,5 % відповідно, а також варіабельності денного і нічного систолічного АТ. Шестимісячна терапія у таких хворих із застосуванням валсартану супроводжувалася підвищенням ФВ на 8,3 %, збільшенням КДІ та більшою частотою зменшення ММ ЛШ на 10 % у порівнянні з хворими, яких лікували лізиноприлом. Терапія валсартаном і лікування лізиноприлом асоціювалися з однаковим зменшенням концентрації С-РП та рівня ІЛ-6 сироватки крові через 6 місяців спостереження. Проте зменшення рівня ФНП-<$E alpha> сироватки крові відбувалося лише у разі терапії валсартаном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського