РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000345653<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Журило О. А. 
Порівняльні дослідження культивування M. tuberculosis на рідкому середовищі в автоматизованій системі ВАСТЕС 960 та щільному середовищі Левенштейна - Єнсена / О. А. Журило, А. І. Барбова, С. В. Миронченко, О. Р. Сметаніна, О. В. Юнацька, Л. І. Пісковець // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2011. - № 3. - С. 23-26. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити ефективність виділення M. tuberculosis на рідкому середовищі Middlbrook 7H9 в автоматизованій системі ВАСТЕС 960 під час дослідження клінічного матеріалу від пацієнтів із підозрою на туберкульоз у порівнянні зі щільним живильним середовищем (ЩЖС) Левенштейна - Єнсена. Досліджено 698 зразків мокротиння від хворих на туберкульоз, які лікувалися у стаціонарі ДУ "Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України" у 2010 р. Оцінено строки культивування зразків у рідкому живильному середовищі (РЖС) в автоматизованій системі ВАСТЕС 960 і паралельно на ЩЖС Левенштейна - Єнсена та ефективність виділення мікобактерій обома способами. Виділення культур в апараті ВАСТЕС 960 із використанням РЖС становило 92,2 % у порівнянні з 78,4 % на щільному середовищі Левенштейна - Єнсена. Середня тривалість росту культур (СТРК) у рідкому середовищі Middlbrook 7H9 становила 11,5 доби, СТРК мікобактерій на щільному середовищі - 31,6 доби. 67 % культуральних зразків виявлено у рідкому середовищі Middlbrook 7H9 в автоматизованій системі ВАСТЕС 960 протягом 2 тиж. Зроблено висновки, що у разі культивування зразків у РЖС в автоматизованій системі ВАСТЕС 960 збільшується кількість виділення мікобактерій туберкульозу та скорочуються терміни їх виділення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-45 + Р264.935.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського