РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000346503<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ермакович И. И. 
Применение препарата Вазонат в лечении больных ишемической болезнью сердца с метаболическим синдромом / И. И. Ермакович, В. А. Чернышов // Мед. перспективи. - 2010. - 15, № 3. - С. 54-59. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Здійснено визначення додаткових клінічних і антиішемічних ефектів вазонату під час ішемічної хвороби серця (ІХС), зокрема стенокардії напруження, що існує на тлі метаболічного синдрому (МС). 46 пацієнтів (30 чоловіків і 16 жінок), середній вік яких відповідно складав 45 і 50 років, що страждали на ІХС, стабільну стенокардію напруження II, III функціональних класів і мали ознаки повної чи неповної форми МС, розподілено на дві групи: основну і контрольну. До основної групи залучено 26 (56,5 %) пацієнтів (18 чоловіків і 8 жінок), котрим окрім базової терапії, що налічувала нітрати, бета-блокатори, інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту, дезагреганти і статини, додатково призначено вазонат 1000 мг/добу (у 2 приймання) на термін 12 тижнів. Контрольну групу складали 20 (43,5 %) хворих (12 чоловіків і 8 жінок), які одержували тільки перелічені препарати базової терапії. Всім пацієнтам виконано антропометричні вимірювання, визначення частоти серцевих скорочень і артеріального тиску, вміст ліпідів у сироватці крові (загального холестерину, тригліцеридів, <$Ealpha>-холестерину) ферментативним методом, концентрації глюкози натще - глюкозооксидазним методом. Для об'єктивізації клінічних і антиішемічних ефектів вазонату застосовано електрокардіографію (ЕКГ), велоергометрію (ВЕМ) і холтеровське моніторування (ХМ) ЕКГ. Як свідчать результати, вазонат у складі комбінованої терапії з гемодинамічними засобами продемонстрував досить високу антиангінальну і антиішемічну дію. Препарат підвищував толерантність до фізичного навантаження, що підтверджувалося зростанням порогової потужності і загального об'

єму виконаної роботи при ВЕМ відповідно на 27,6 % (<$Ep~<<~0,001>) та 18,8 % (<$Ep~<<~0,05>). За даними ХМ ЕКГ, включення вазонату до базової терапії сприяло вірогідному зменшенню кількості і тривалості больових та безбольових епізодів ішемії міокарда, суттєвому скороченню сумарної тривалості міокардіальної ішемії за добу на 53,4 % (<$Ep~<<~0,001>), зменшенню загальної кількості надшлуночкових і шлуночкових екстрасистол відповідно на 37,9 % (<$Ep~<<~0,01>) і 20,6 % (<$Ep~<<~0,05>). Вазонат продемонстрував хороший профіль толерантності, не спричиняв побічних ефектів, таких як гіпотензія чи тахікардія, зумовлених його впливом на гемодинаміку при поєднаному застосуванні з гемодинамічними засобами, не погіршував показники ліпідного та вуглеводного обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р415.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського