РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000347775<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Борис О. М. 
Прогностичні критерії при веденні пацієнток з гіперандрогенними станами різного генезу / О. М. Борис // Здоровье женщины. - 2010. - № 9. - С. 113-117. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Метою дослідження була оптимізація алгоритму прогнозування перебігу гіперандрогенних станів (ГАС) різного генезу у жінок. Під час аналізу клініко-анамнестичних даних встановлено, що у обстежених пацієнток з ГАС перебіг захворювання відзначався стереотипністю. Порушення менструального циклу відзначалося у 97,0 % пацієнток, з них у 75 % - у вигляді олігоменореї, а у 12,0 % - у вигляді аменореї. Ановуляція у 80 % жінок була підтверджена тестами функціональної діагностики та змінами гормонального профілю, зокрема низьким рівнем прогестерону. Серед клінічних гінекологічних варіантів ГАС у обстежених жінок найбільш часто зустрічався овуляторний синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) (62,0 %), тоді як класичний СПКЯ був визначений лише у 38,0 %. У пацієнток з хронічною гіперандрогенною ановуляцією (ХГА) співвідношення ЛГ/ФСГ у II фазі зростало до 2,7. У 71 % жінок визначалися прояви метаболічного синдрому при помірних змінах з боку ліпідограми. Найбільш виражені порушення гормонального та метаболічного профілю були асоційовані з низьким рівнем секреції ФСГ в I фазі менструального циклу. Це робить доцільним проведення додаткових досліджень експресії рецепторів до ФСГ та її генетичних детермінант.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2 + Р715.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського