РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000347898<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Янчій Р. І. 
Продукція імунорегуляторних цитокінів при аутоімунному ураженні яєчників ссавців / Р. І. Янчій, Т. Ю. Вознесенська, О. А. Шепель, Т. М. Бризгіна, В. С. Сухіна, Л. М. Лазаренко, З. М. Олевінська, М. Я. Співак, Р. М. Сербенюк, О. М. Сердюк // Фізіол. журн. - 2009. - 55, № 5. - С. 35-41. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

На двох експериментальних моделях імунного ураження яєчників у мишей, індукованого імунізацією водно-сольового екстракту алогенного яєчника або введенням ксеногенних антиоваріальних антитіл, в оваріальному гомогенаті та сироватці крові визначено вміст імунорегуляторних цитокінів - інтерферонів (ІФН) та фактора некрозу пухлини <$E alpha> (ФНП-<$Ealpha>). Встановлено зміну продукції досліджуваних цитокінів, більш виражену при патології антитільного генезу, що свідчить про більшу інтенсивність запальної реакції організму, за якої, як відомо, порушується принцип локальності продукції цитокінів. Так, у мишей, яким вводили алогенний антиген, у гомогенаті яєчників вміст ФНП-<$Ealpha> вірогідно не змінювався, а ІФН - суттєво (в 20 разів) зменшувався. У сироватці крові мишей цієї групи більше ніж удвічі підвищувалася концентрація ФНП-<$Ealpha> на тлі незмінного вмісту ІФН. Разом з тим у гомогенаті яєчників мишей, які одержували ксеногенні оваріальні антитіла, вміст ФНП-<$Ealpha> підвищувався більше ніж у 5 разів у порівнянні як з контрольною групою, так і мишами з імунним ушкодженням яєчників. Концентрація ІФН вірогідно не змінювалась щодо контролю, але була вищою, ніж у гомогенаті яєчників мишей, які одержували алогенний антиген. Також суттєво зростала концентрація сироваткових ІФН та ФНП-<$Ealpha>, що свідчить про розвиток потужної запальної реакції. Одержані результати обгрунтовують важливість визначення вмісту прозапальних цитокінів для розкриття імунних механізмів, які лежать в основі патогенезу аутоімунних захворювань органів жіночої репродуктивної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського