РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000350947<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пуріш Л. М. 
Роль екзополімерного комплексу корозійно-агресивних бактерій у формуванні біоплівки на поверхні сталі / Л. М. Пуріш, Л. Г. Асауленко, Д. Р. Абдуліна, В. М. Васильєв, Г. О. Іутинська // Мікробіол. журн. - 2011. - 73, № 1. - С. 3-9. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проведено порівняльне дослідження складу екзополімерного комплексу (ЕПК), що синтезується сульфідогенними мікробними асоціаціями та монокультурами Desulfovibrio sp. 10, Bacillus subtilis 36, Pseudomonas aeruginosa 27, за різних моделей росту: біоплівка та планктон. Установлено, що екзополімери, які продукувались у біоплівці, мали вищий вміст глюкози та фукози, а планктонні - манози та рамнози. У складі екзополімерів, синтезованих P. aeruginosa 27 і B. subtilis 36 за планктонної моделі росту вміст рамнози складав 24 % від загальної кількості вуглеводів. У складі ЕПК, що синтезували асоціативні культури, наряду з нейтральними вуглеводами, є наявними глюкуронова кислота, галактозамін та глюкозамін, а в ЕПК Desulfovibrio sp. 10 виявлено лише галактозамін. Екзополімери, виділені з біоплівки, сформованої на поверхні сталі P. aeruginosa 27 містили у 4,6 і 1,6 разу більше гексуронових кислот і гексозамінів, відповідно, ніж екзополімери, синтезовані клітинами планктону. Розглянуто роль домінантних членів корозійно-агресивного мікробного угруповання у формуванні біоплівки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871 + К66-17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського