РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000351006<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Годлевський А. І. 
Роль інтраопераційної ультразвукової діагностики у виборі методу оперативної корекції при обструктивній жовтяниці непухлинного генезу / А. І. Годлевський, С. І. Саволюк, О. А. Ярмак // Хірургія України. - 2011. - № 1. - С. 45-49. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - поліпшити ранні та віддалені наслідки хірургічного лікування хворих з ускладненими формами холедохолітіазу шляхом оптимізації вибору методів оперативної корекції за допомогою інтраопераційного ультразвукового дослідження (ІУЗД). Проаналізовано результати лікування 80 пацієнтів. Хворих розподілено на дві групи. До основної групи включено 40 пацієнтів, прооперованих з використанням УЗД під час ревізії жовчних шляхів. У контрольній групі (40 хворих) інтраопераційно застосовували лише традиційні методи ревізії жовчних шляхів (огляд, пальпацію, зондування, інтраопераційну холангіографію). Для огляду позапечінкових жовчних проток сканер розміщували в воротах печінки і пересували його по ходу печінково-дванадцятипалої зв'язки в бік дванадцятипалої кишки. Висновки: ІУЗД дає змогу повністю усунути перешкоди для природного пасажу жовчі і виключити можливість резидуальних конкрементів, що звужує показання до сфінктеровиключаючих операцій: біліодигестивного анастомозу, ендоскопічної папілосфінктеротомії. Використання ІУЗД під час обстеження жовчних шляхів та збільшення кількості операцій, які зберігають функцію великого дуоденального сосочка та сфінктера Одді (зовнішнє дренування холедоха), позитивно корелюють з якістю життя пацієнтів у віддалений післяопераційний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського