РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000351079<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савка Т. М. 
Роль оксиду азоту в регуляції транспорту води та електролітів через епітелій товстої кишки в нормі та за умов виразкового коліту у щурів / Т. М. Савка, Г. М. Толстанова, Я. М. Савицький, В. Й. Кімакович // Фізіол. журн. - 2010. - 56, № 1. - С. 109-117. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Визначено участь NO у регуляції сумарного базального транспорту води та електролітів через епітелій товстої кишки в нормі та за умов експериментального виразкового коліту. Транспорт води та електролітів досліджували методом перфузії ізольованої ділянки товстої кишки in vivo. Експериментальний коліт моделювали ректальним введенням 1 мл 4 %-ї оцтової кислоти. Введення L-аргініну (500 мг/кг, внутрішньоочеревинно) не впливало на сумарний транспорт води, K<^>+ і Cl<^>-, але пригнічувало всмоктування Na<^>+. Введення L-NAME (10 мг/кг, внутрішньовенно) навпаки збільшувало всмоктування Na<^>+, а також зменшувало секрецію K<^>+. Спостережено статистично вірогідне зменшення всмоктування води, Na<^>+ і секреції K<^>+ на 3-тю добу після введення оцтової кислоти. Незважаючи на відновлення макроскопічних показників слизової оболонки товстої кишки на 7-му добу, всмоктування Na<^>+ не поверталося до контрольного рівня, а рівень секреції K<^>+ був знижений. Введення L-аргініну не впливало на сумарний транспорт води, K<^>+ і Cl<^>-, але пригнічувало всмоктування Na<^>+ на 1-шу і 3-тю добу після введення оцтової кислоти. L-NAME збільшував всмоктування Na<^>+ через 1 добу і був неефективним на 3-тю. Таким чином, за умов in vivo NO справляє просекреторний вплив на транспортну функцію епітелію товстої кишки регуляцією транспорту Na<^>+ і K<^>+.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.7*715.7 + Р413.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського