РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000351080<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шиманська Т. В. 
Роль оксиду азоту у розвитку скоротливих реакцій міокарда тренованих тварин / Т. В. Шиманська, Ю. В. Гошовська, В. Ф. Сагач // Фізіол. журн. - 2010. - 56, № 5. - С. 3-12. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Оксид азоту синтезується в значних кількостях у тренованих тварин. Він покращує як процеси вазодилатації, так скоротливу та насосну функцію серця. Залишається нез'ясованим його вплив на реакції серця у відповідь на навантаження об'ємом і кальцієм, що спостерігається під час тривалих фізичних навантажень. В експериментах на ізольованому за методом Лангендорфа серці щурів покращувався функціональний стан серця як наслідок адаптації протягом 4 тиж до навантаження плаванням, що проявлялось у збільшенні скоротливої активності міокарда на 20 % і коронарного потоку, зменшенні частоти серцевих скорочень, а також збільшенні функціональних резервів серця. У разі однакового розтягування лівого шлуночка серця тренованих щурів відповідали більш потужною силою скорочення. Вперше встановлено, що мембранний потенціал мітохондрій серця тренованих щурів був достовірно вищий, ніж у контрольних тварин, що свідчить про збільшення спряження окисного фосфорилювання. Курс тренування плаванням запобігав швидкому росту кінцево-діастолічного тиску та появі аритмій під час відтворення моделі кальцієвого перевантаження (СаСl2 від 1,7 до 12,5 ммоль/л). У тренованих тварин відмічали відкривання мітохондріальних пор під час більш високих концентрацій кальцію у перфузійному розчині. Показано, що адаптація до фізичного навантаження та збільшення резервів серця зумовлені впливом оксиду азоту, блокада синтезу якого за допомогою L-NAME (<$E 10 sup -4> моль/л) усувала вказані адаптаційні зміни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.122 + Р410.13-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського