РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000351204<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Запорожан В. М. 
Роль функціонального генетичного поліморфізму у виникненні синдрому гіперстимуляції яєчників при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій у пацієнток з синдромом полікистозних яєчників / В. М. Запорожан, В. Г. Дубініна, О. М. Борис // Здоровье женщины. - 2011. - № 1. - С. 228-232. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінка ролі поліморфізму генів FSHR і ESR1 у детермінації виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників (СГЯ) під час застосування сучасних репродуктивних технологій у жінок із синдромом полікистозних яєчників (СПКЯ). Встановлено, що у жінок з СПКЯ частота генотипу SS складає 39 %, SN - 48 %, NN - 23 % за геном FSHR, генотипу GG - 39 %, GA - 50 %, AA - 11 % за геном ESR1. Частота СГЯ у обстежених жінок складає 31 %. При сполученні гетерозиготних генотипів SN за геном FSHR і GA за геном ESR1 ризик виникнення СГЯ збільшується втричі, а за наявності сполучення гомозиготних варіантів NN за геном FSHR та АА за геном ESR1 є малоймовірним. Для прогнозування і профілактики несприятливих клінічних виходів у вигляді СГЯ під час застосування допоміжних репродуктивних технологій у жінок з СПКЯ доцільно впровадити у клінічну практику генотипування з виявленням алельних варіантів генів FSHR і ESR1.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського