РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000353379<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузьменко М. О. 
Співвідношення порушення насосної функції міокарда та його скоротливості за умов beta-адренергічної гіперстимуляції серця щурів / М. О. Кузьменко, В. Б. Павлюченко, Л. В. Тумановська, В. Є. Досенко, О. О. Мойбенко // Фізіол. журн. - 2011. - 57, № 2. - С. 3-13. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

В експериментах на щурах з тривалою активацією (протягом місяця) <$E beta>-адренергічних рецепторів досліджено комплекс структурно-функціональних перебудов міокарда. Встановлено істотне послаблення насосної функції міокарда: зниження ударного об'єму на 38,50 % (<$E P~<<~0,01>), хвилинного об'єму крові - на 42,38 %, фракції викиду - на 35,61 % (<$E P~<<~0,01>). Разом з тим підвищувалися кінцево-діастолічний тиск лівого шлуночка (у 2 рази, <$E P~<<~0,01>) та константа активного розслаблення (на 12,91 %, <$E P~<<~0,01>). Ці зміни свідчать про наявність діастолічної дисфункції серця, розвиток якої пов'язаний з накопиченням сполучнотканинних елементів у міокарді та збільшенням його кінцево-діастолічної жорсткості, що в результаті може призвести до порушень насосної функції серця. Досить неочікуваним виявився факт значного зростання скоротливості міокарда не тільки після застосування агоніста <$E beta>-адренорецепторів, але й через 26 діб після його відміни. Про це свідчить збільшення максимальної швидкості приросту тиску на 49,9 %, а також кінцево-систолічної та максимальної жорсткості міокарда у 2,5 разу та на 42,53 % відповідно. Цей феномен можна пояснити компенсаторним збільшенням скоротливої функції міокарда за даних умов, але вона виявляється недостатньою для підтримання адекватної насосної функції серця та, більше того, може призводити до виснаження енергетичних ресурсів серця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.122 + Р410.13-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського