РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000357803<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лук'янець І. О. 
Участь кальційтранспортних систем плазматичної мембрани в кальцієвому обміні в нейронах мозочка карася / І. О. Лук'янець, П. Г. Костюк, О. О. Лук'янець // Нейрофизиология. - 2009. - 41, № 4. - С. 281-287. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Вивчено роль натрій-кальцієвого обмінника (NCX) та <$E roman Са sup 2+>-АТФази плазматичної мембрани (РМСА) як важливих внутрішньоклітинних систем регуляції кальцієвого обміну в нейронах мозочка толерантного до гіпоксії виду риб - карася Carassius gibelio. В експериментах використано відповідні блокатори цих транспортних систем - іони літію та лантану. Внутрішньоклітинну концентрацію <$E roman Са sup 2+> ([<$E roman Са sup 2+ ] sub i>) вимірювали за допомогою кальційчутливого барвника Fura-2AM та мікрофлуоресцентного методу. Як було встановлено, нейрони мозочка карася мають ефективну систему очищення цитоплазми від надлишкового <$E roman Са sup 2+>, котре забезпечується як NCX, так і РМСА, присутніми в плазматичній мембрані. За умов блокування роботи РМСА за допомогою лантану базальний рівень <$E roman Са sup 2+> у клітині збільшувався в середньому на 31,4 % відносно контролю незалежно від тривалості тест-деполяризації. При виключенні роботи NCX за допомогою заміни іонів натрію в зовнішньому розчині іонами літію рівень <$E roman Са sup 2+> у клітині збільшувався на 36,6 % відносно контролю (також незалежно від тривалості деполяризації). Одержані дані вказують на те, що функціонування РМСА та NCX у нейронах мозочка карася істотно впливає на внутрішньоклітинний кальцієвий обмін, забезпечуючи підтримання адекватного базального рівня <$E roman Са sup 2+> у цих нейронах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.12*715.3 + Е60*739.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського