РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000357930<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Булеца Б. А. 
Фактори ризику та особливості клінічного перебігу дисциркуляторної енцефалопатії в біогеохімічних регіонах Закарпаття / Б. А. Булеца, Н. Н. Адамчо, О. Р. Пулик, П. О. Карпінський, В. Я. Наконечний, Д. С. Пак // Укр. неврол. журн. - 2010. - № 1. - С. 72-76. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - виявити фактори ризику й особливості перебігу дисциркуляторної енцефалопатії (ДЕ) у двох біогеохімічних регіонах Закарпаття. Обстежено 50 хворих із ДЕ з регіону з йодною недостатністю та 50 - із регіону з підвищеним вмістом хлориду натрію. Крім клінічного обстеження, всім хворим проведено електроенцефалографію, комп'ютерну та магнітно-резонансну томографію, визначення рівнів загального холестерину, тригліцеридів, бета-ліпопротеїдів, натрію, йоду, гормонів щитоподібної залози. За розробленою схемою вивчено когнітивні розлади. Встановлено, що у хворих із ДЕ з регіону з йодним дефіцитом домінують когнітивні розлади, а з регіону з підвищеним вмістом хлориду натрію - кохлеовестибулярні. Мозкові інсульти частіше спостерігали у хворих із ДЕ з регіону з підвищеним вмістом хлориду натрію. Мультифокальні інфаркти мозку частіше спостерігали у хворих із регіону з йодним дефіцитом. Висновки: проживання у біогеохімічних регіонах Закарпаття є чинником ризику мозкових інсультів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського