РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000358196<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Орел В. Е. 
Фізико-хімічні характеристики магніточутливого нанокомплексу, одержаного з використанням механомагнітохімічної технології сухого синтезу / В. Е. Орел, А. Д. Шевченко, Ю. Г. Мельник, М. О. Ніколов, І. І. Дзятковська, А. В. Романов, А. П. Бурлака, С. М. Лукін, В. М. Уваров, І. Б. Щепотін // Металлофизика и новейшие технологии. - 2010. - 32, № 9. - С. 1155-1166. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розроблено технологію й механомагнітний реактор для реалізації механомагнітохімічної технології сухого синтезу магніточутливого нанокомплексу (МНК), який складається з наночастинок <$Eroman {Fe sub 3 O sub 4}> діаметром 20 - 40 нм, на основі магнетиту <$Eroman {Fe sub 3 O sub 4}>, KCl та протипухлинного антрациклінового антибіотика доксорубіцину (ДР). Вміст Fe в МНК складав до 15 % від всього вагового складу. ДР та магніточутливий наноносій <$Eroman {Fe sub 3 O sub 4}> з KCl піддавали механічній активації з інтенсивністю підводу механічної енергії 20 Вт/г за допомогою просторового коливання камери з кульками та одночасній дії радіочастотного випромінення від індуктора частотою 40 МГц з вихідною потужністю індуктора 75 Вт і постійного магнітного поля з магнітною напруженістю 1990 А/м протягом 5 хв. Експериментально показано, що під впливом механохімічного і механомагнітохімічного синтезу в МНК збільшуються магнітний момент насиченості <$Em sub roman s> до 15,12 емо/г та концентрація спінів вільних радикалів до <$E 10 sup 21~roman мг sup -1>. Після механохімічного і механомагнітохімічного синтезу МНК набуває властивостей з типовою кривою гістерезису для магнітом'якого феромагнетика. Електромагнітне опромінення у разі одночасної механічної активації ініціювало протилежний вплив на магнітні та вільнорадикальні характеристики МНК залежно від наявності або відсутності в його складі ДР. Спостережено інгібіторний ефект для <$Eroman {Fe sub 3 O sub 4}> + KCl та підсилювальний ефект для <$E roman {Fe sub 3 O sub 4}> + KCl + ДР. Після механомагнітохімічного синтезу <$E roman {Fe sub 3 O sub 4}> + KCl + ДР g-фактор

мав тенденцію зростання до величини 2,64. Досліджені фізико-хімічні характеристики МНК є перспективними для наступних доклінічних іспитів його протипухлинної ефективності. Одержано позитивні результати пілотних доклінічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського