РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000359193<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чуєнко А. І. 
Характеристика лінійного росту мікроскопічних грибів, виділених з гумотехнічних матеріалів / А. І. Чуєнко // Мікробіол. журн. - 2011. - 73, № 4. - С. 46-54. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено швидкість лінійного росту 20 ізолятів мікроскопічних грибів, виділених із гумотехнічних виробів і матеріалів на середовищі, що містить як джерело вуглецю каучук (КМС), голодному агарі та середовищі Чапека. Як контроль використано 10 штамів, ізольованих з інших субстратів. Максимальні значення лінійної швидкості росту на КМС спостережено в ізолятів Fusarium poae 16 і Trichoderma viride 9, що становили <$E (0,180~symbol С~0,020)> і <$E (0,369~symbol С~0,017)> мм/год відповідно. Встановлено, що значення лінійної швидкості росту на КМС у штамів Alternaria alternata 31, A. ustus 37, F. poae 16 і T. viride 9, виділених із гумових субстратів, було в 1,5 - 2 рази вищим, ніж відповідний показник контрольних штамів. Штам T. viride 9 на середовищі КМС мав у 2 рази більше значення лінійної швидкості росту, ніж на середовищі Чапека, що може свідчити про його адаптацію до гумового субстрату. Ріст усіх досліджених мікроскопічних грибів на середовищі КМС супроводжувався суттєвими змінами в їх морфології, що є характерним для низьких концентрацій джерел вуглецю. Ізоляти, що характеризувалися високими значеннями лінійної швидкості росту на КМС або високими показниками частоти трапляння на гумових субстратах (вище 60 %), відібрано для подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*334.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського