РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000360675<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Samia Ijaz 
Эффект последовательно увеличивающихся доз L-аргинина на печеночные микроциркуляцию и тканевую оксигенацию при стеатозе / Samia Ijaz, M. С. Winslet, A. M. Seifalian // Сучас. гастроентерологія. - 2010. - № 4. - С. 125-133. - Библиогр.: 33 назв. - рус.

Зазначено, що порушення мікроциркуляції печінки в разі її стеатозі робить печінку більш вразливою до ішемічно-реперфузійної травми порівняно з тканиною печінки без стеатозу. Мета дослідження - встановити ефекти доз L-аргініну, що послідовно збільшуються, на мікроциркуляцію і тканинну оксигенацію у печінці з жировою інфільтрацією. Щури лінії Sprague-Dawley з масою тіла 250 - 300 г упродовж 6 тиж одержували рідинну дієту, що включала етанол, або таку саму дієту без етанолу. Оцінено печінковий кровотік, печінкову мікроциркуляцію, рівень тканинного оксигемоглобіну у відповідь на послідовне внутрішньовенне введення L-apгініну (50 мг/кг, 100 мг/кг, 300 мг/кг і 500 мг/кг) або фізіологічного розчину. Показники печінкового артеріального кровотоку і мікроциркуляції були значно нижчими у щурів зі стеатозом порівняно з контрольними щурами. L-аргінін значно поліпшував артеріальний та портальний кровотік, печінкову мікроциркуляцію і тканинну оксигенацію як у здоровій печінці, так і в печінці зі стеатозом. Висновки: застосування L-аргініну у дозах, що кумулятивно збільшуються, поліпшує печінковий кровотік, мікроциркуляцію і тканинну оксигенацію у стеатозній печінці. Одержані результати є підставою для подальшого вивчення застосування оксиду азоту з терапевтичною метою під час пересадки печінки з помірним стеатозом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського