РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000361467<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bharti V. K. 
Effects of epiphyseal proteins and melatonin on the blood biochemical parameters of fluoride-intoxicated rats = Вплив секретів епіфіза (пінеальних протеїнів і мелатоніну) на біохімічні параметри крові щурів в умовах інтоксикації фторидом / V. K. Bharti, R. S. Srivastava // Нейрофизиология. - 2010. - 42, № 4. - С. 309-315. - Библиогр.: 42 назв. - англ.

Вивчено вплив інтоксикації фторидом на деякі біохімічні показники плазми крові щурів. 48 дорослих самиць щурів лінії Вістар (маса тіла 123 - 142 г) розділено на вісім груп: дві контрольні (виміри на початку експерименту та на 28-й день) і шість експериментальних, тваринам яких протягом 28 днів ін'єкували розчинники (плацебо-контроль), пінеальні протеїни (ПП, 100 мгк/кг, внутрішньоочеревинно) та мелатонін (Мел, 10 мг/кг, внутрішньоочеревинно), а також уводили NaF (150 ppm) з питною водою. У сьомій і восьмій групах досліджено ефекти F+ПП і F+Мел. Наприкінці експерименту відбирали проби крові для оцінки концентрацій глюкози, плазмових протеїнів, [Na<^>+], [K<^>+] та активності лужної фосфатази (ЛФ) у різних групах тварин. Концентрації K<^>+, Na<^>+ та активність ЛФ у групі інтоксикованих фторидом щурів були істотно збільшені. Паралельне введення ПП і Мел тваринам, які одержували фторид, викликало істотне зниження концентрацій Na<^>+ і K<^>+, а також активності ЛФ. Відзначено, що введення ПП і Мел призводило до помітного підвищення рівня глюкози в плазмі крові інтоксикованих фторидом тварин у порівнянні з таким у щурів інших груп. Ці дані переконливо свідчать про те, що ПП і Мел впливають нормалізуючим чином на індуковані фторидом негативні зрушення певних біохімічних параметрів у щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.23*725 + Р284.428 + Р419.442.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського