РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000361478<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Melnick I. V. 
Electrically silent neurons in substantia gelatinosa of the rat spinal cord = Електрично незбудливі нейрони в желатинозній субстанції спинного мозку щурів / I. V. Melnick // Фізіол. журн. - 2010. - 56, № 5. - С. 34-39. - Библиогр.: 22 назв. - англ.

За типом генерації потенціалів дії (ПД) нейрони желатинозної субстанції спинного мозку звичайно підрозділяють на тонічні, з адаптацією та нейрони затриманої генерації (НЗГ). В екпериментах на зрізах спинного мозку 3 - 5-тижневих щурів за допомогою методів patch-clamp-реєстрації та конфокальної мікроскопії була виявлена група електрично незбудливих нейронів (ЕНН, 9,3 %), які не генерували ПД у відповідь на стимуляцію під час їх власного мембранного потенціалу (близько -69 мВ). ПД могли активуватися лише у разі деполяризації мембрани до -60 мВ, в цьому разі вони з'являлися, починаючи з кінця стимуляції - характерна риса для НЗГ. Були схожими також майже всі інші електрофізіологічні та морфологічні властивості ЕНН і НЗГ. На відміну від останніх, ЕНН мали більшу амплітуду калієвого струму А-типу (<$E roman К sub A>), що, вірогідно, і блокувало ПД. Таким чином, припущено, що ЕНН і НЗГ належать до єдиної функціональної популяції нейронів желатинозної субстанції. Збільшення <$E roman К sub A> у частини таких нейронів, наприклад під дією деяких нейромедіаторів чи модуляторів, призводить до їх електричного блоку, що може відігравати значну роль у контролі проведення больової інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.175*73*60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського