РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000362559<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dykyy I.  
The feeding peculiarities of the Antarctic seals in the region of the Argentina islands archipelago = Особливості живлення антарктичних видів тюленів у районі архіпелагу Аргентинські острови / I. Dykyy // Укр. антаркт. журн. - 2009. - № 8. - С. 215-223. - Библиогр.: с. 222-223 - англ.

Проведений протягом 11-ї Української антарктичної експедиції (2006 - 2007 рр.) грунтовний аналіз живлення антарктичних видів тюленів у районі архіпелагу Аргентинські острови показав, що у більшості видів тюленів регіону в раціоні переважає криль (Euphausia superba). Протягом літнього періоду криль складає 97,2 % раціону морських котиків (Arctocephalus gazella) та 90 % раціону крабоїда (Lobodon carcinophagus). Згідно з моніторингом новонароджених тюленя Уеддела (Leptonychotes weddelli) встановлено відносно великі розмірні та вагові показники молодняку в порівнянні з літературними даними, що свідчить про якісну й достатню кормову базу для вагітних самиць Уеддела в акваторії архіпелагу, в раціоні яких теж переважає криль (близько 70 %). Враховуючи, що з п'яти видів облікованих у межах архіпелагу тюленів найбільш багаточисельними є тюлень-крабоїд та південний морський котик, ці види можуть бути використані як "види-індикатори" поширення та чисельності крилю при встановленні його запасів у даному регіоні. Встановлено, що кормовий раціон морського леопарда максимально подібний до раціону виду в районі Східної Антарктики, попри суттєву різницю широтного розташування біотопів виду. Проведені вперше для регіону дослідження трофіки тюленя Уеддела дозволили встановити новий промисловий вид крупного кальмара Psychroteuthis glacialis. Ці результати мають важливе значення не лише для встановлення фактичного стану антарктичної екосистеми та збереження біорізноманіття у планетарному масштабі, а й можуть у перспективі слугувати основою для розробки на державному рівні менеджмент-плану для майбутнього раціонального викор

истання морських запасів крилю та кальмарів у даному регіоні Антарктики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.447*731.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського