РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000363200<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Амосова К. М. 
Зв'язок комплаєнсу при лікуванні артеріальної гіпертензії з психологічними чинниками особистості / К. М. Амосова, Л. Є. Трачук, Н. В. Береза, Ю. В. Руденко // Серце і судини. - 2012. - № 1. - С. 85-92. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - визначити психологічні чинники, які впливають на комплаєнс під час антигіпертензивної терапії. Дослідження проведено на базі кардіологічних відділень Олександрівської клінічної лікарні м. Київ в період від 17.01.2011 до 25.03.2011 р. Загалом обстежено 80 пацієнтів віком від 30 до 69 років з артеріальною гіпертензією (АГ). Використовували такі методи дослідження: клініко-діагностична бесіда із заповненням карти клінічного та експериментально-психологічного обстежень пацієнта з АГ; опитування хворих за шкалою прихильності до лікування Morisky (MMAS); тестування хворих з використанням методики визначення тривожності Спілбергера - Ханіна; тестування пацієнтів за допомогою Міннесотського багатоаспектного особистісного опитувальника (ММРІ); опитування за методикою "Рівень суб'єктивного контролю". Згідно з результатами тестування, за допомогою 8-пунктової шкали прихильності до лікування (за Morisky) пацієптів розподілено на три групи відповідно до рівня комплаєнсу: з високим (27,5 %), середнім (25 %) та низьким (47,5 %). За даними аналізу соціально-біологічних і психологічних характеристик пацієнтів встановлено, що вищий рівень комплаєнсу спостерігається у пацієнтів із середньою спеціальною та вищою освітою, з екстернальним типом контролю, а також з високою особистісною тривожністю і типами особистості, які характеризуються конформністю. Висновки: у хворих з АГ низький рівень комплаєнсу асоціюється з інтернальним типом суб'єктивного контролю (у 86,8 %), низькою особистісною тривожністю (у 68,4 %) та неконформними типами особистості (у 81,6 %). З метою підвищення комплаєнсу лікареві доцільно надавати значно більше уваги систем

атичному переконанню хворого у важливості прихильності до терапії. Перспективними напрямками є залучення до роботи з такими хворими медичних психологів, а також розробка та впровадження спеціальних тренінгових програм із урахуванням індивідуально-психологічних властивостей пацієнта, а саме типу особистості, локусу контролю та рівня тривожності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р64-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського