РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000363335<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ломако В. В. 
Вплив природного і різних видів штучного гіпометаболізму на активність системи протеїназа - інгібітор протеїназ у хом'яків і щурів = Effect of natural and various artificial hypometabolism on activity of protease - protease inhibitor system in hamsters and rats / В. В. Ломако, Л. М. Самохіна, О. В. Шило // Пробл. криобиологии. - 2011. - 21, № 3. - С. 280-290. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Вивчено особливості впливу природного у хом'яків і різних видів штучного (гіпоксично-гіперкапнічного й аміназинового) гіпометаболізму (ГМ) у щурів на активність системи протеїназа - інгібітор протеїназ. У сироватці крові та без'ядерних фракціях 10 %-х гомогенатів тканин кори мозку, легень, серця, печінки та нирок визначено загальну активність протеїназ (ЗАП), нетрипсиноподібних протеїназ (НТПП) та їх інгібіторів (alpha-1-інгібітору протеїназ (alpha-1-ІП) і alpha-2-макроглобуліну (alpha-2-МГ)) високочутливими (10<^>-9 - 10<^>-10 г) за допомогою ферментативних методів. Впливи різних видів штучного та природного ГМ викликають схожі зміни: на тлі незмінної активності alpha-1-ІП підвищується ЗАП. На відміну від природного, за вивчених видів штучного ГМ знижується активність alpha-2-МГ (за природного не змінюється). Виявлено найбільш різноспрямовані розбіжності в динаміці активності НТПП: якщо за природного ГМ не змінюється (окрім нирок), то за гіпоксично-гіперкапнічного ГМ - знижується, а за аміназинового, навпаки, зростає (крім печінки, легенів і кори мозку). Одержані дані укладаються в концепцію, що розвиток гіпометаболізму, зокрема природного, полягає в перебудові певних молекулярних механізмів, ніж у наявності спеціалізованих генів, тобто відбувається перепрограмування існуючих біохімічних процесів (наприклад, активності системи протеїназа - інгібітор протеїназ).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського