РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000366455<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Греки, араби і ми. Дослідження ісламофобії в гуманітарних науках / ред.: Ф. Бютген, А. Лібера, М. Рашед, І. Розьє-Катак; Пер.: А. Рєпа. - К. : Ніка-Центр, 2012. - 303 c. - (Ідеї та Історії; вип. 8). - укp.

Зазначено, що тривалий час у гуманітарних науках домінувала теорія "історії цивілізацій" Фернана Броделя, а також концепція "зіткнення цивілізацій" американського теоретика С. Гантигтона. Однак, на думку авторів, така некритична гегемонія призвела до расистських і ксенофобських висновків і тверджень. У Франції полеміку серед фахівців з історії, філософії та культури збурила книга історії С. Гугенайма, що заперечувала внесок арабо-мусульманської цивілізації у становлення справжнього "європейського" Заходу доби Середньовіччя, оскільки "латинське" коріння Європи нібито кардинально несумісне зі Сходом. Ця книга - полемічна та грунтовна відповідь на працю С. Гугенайма. У ній порушено теми ідеологічного "страху" перед арабами та мусульманами, питання арабо-мусульманської науки й філософії в її зв'язку з античною та середньовічною наукою та філософією, філологічний погляд на роль арабської мови та питання неперекладності, значення "латинян" і "греків" від Середньовіччя до Відродження, місце юдаїзму та Візантії в передачі знань західній Європі, метаморфози ідеї "цивілізації" серед істориків після Броделя, нові способи поширення знань за доби Інтернет, підходи до вивчення історії ісламу в середній школі та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА755291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського