РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000366534<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рахно К. Ю. 
Перунове полум'я. Міфологія та обрядовість слов'янських гончарів : монографія / К. Ю. Рахно; НАН України, Ін-т народознав., Ін-т керамології, Нац. музей-заповідник укр. гончарства в Опішному. - Полтава : АСМІ, 2012. - 433 c. - (Укр. керамол. студії; вип. 7). - Бібліогр.: с. 339-399. - укp.

Досліджено роль і місце міфоритуальних аспектів гончарства у традиційній культурі слов'янських народів. Уперше в керамології й етнології на підставі аналізу традиційних гончарських звичаїв та обрядів виготовлення посуду реконструйовано міфопоетичні уявлення слов'ян про процес гончарювання. Проаналізовано міфологічні уявлення слов'ян, пов'язані зі збутом гончарної продукції, обрядовість продажу-купівлі, а також інтеграцію глиняних виробів у домашнє господарство. Виявлено й охарактеризовано зв'язок гончарного ремесла з основними образами слов'янської міфології, зокрема, з богом грому Перуном, у контексті базових структур міфологічної моделі світу. З'ясовано наявність спільних магічних практик у східно-, західно- та південнослов'янських гончарів, що дозволило віднести досліджуваний комплекс до протослов'янської епохи та розглядати розрізнені факти як його фрагменти, успадковані окремими традиціями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т51(4)415 + Т594.163 + Щ125.153(49=СЛО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА755105 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського