РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000366578<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сучасне буття філософії : матеріали всеукр. філос. читань, 25 листоп. 2011 р., Дніпропетровськ / ред.: Ю. О. Шабанова; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". - Д. : НГУ, 2012. - 151 c. - укp. - рус.

Розглянуто філософські проблеми у поєднанні з найбільш гострими й актуальними питаннями та викликами сучасності. Показано, що основні тенденції розвитку сучасної філософії можуть бути позначені як прощання з матрицями та стандартами мислення класичної філософії, хоча розрив з класикою відносять до XIX ст., а деякі тези постмодернізму, загальні результати лінгвістичного повороту у філософії XX ст. сприяють здійсненню такого прощання і переходу на позиції "нової антропології" та "нового гуманізму" лише зараз. Проаналізовано роль філософії у суспільстві та її відношення до пошуку сенсу людського життя. Досліджено феномени духовності та релігійності як сегменту духовності. З'ясовано особливості жанрової природи сучасної театральної журналістики, яка виступає соціокультурним феноменом сучасності та творить особливий метафоричний контекст. Висвітлено основні засади семантики достовірності Л. Вітгенштейна, що базується на аналізі структури речень природної мови. Проведено порівняльний аналіз концепцій людської діяльності в сцієнтизмі та релігійній філософії XX ст., виявлено сутнісні методологічні розбіжності названих парадигм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА755500 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського