РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000366939<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литвинець Л.Я. 
Поліморфізм генів детоксикації ксенобіотиків та їх зв'язок із розвитком і перебігом бронхіальної астми у дітей Прикарпаття / Л.Я. Литвинець, О.Б. Синоверська, О.З. Гнатейко, Н.В. Віштак // Перинатология и педиатрия. - 2012. - № 1. - С. 96-99. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Вивчено фенотипові особливості бронхіальної астми (БА) у 94 дітей Івано-Франківської області з різними варіантами алельного поліморфізму генів глутатіон-S-трансферази GSTT1 і GSTM1. Описано асоціацію між поліморфізмом генів GST і схильністю до виникнення та тяжкістю перебігу БА у дітей. Поліморфізм генів визначено за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції. Встановлено, що у хворих із неконтрольованою БА достовірно частіше зустрічаються "нульові" алелі генотипів GSTT1 у порівнянні з пацієнтами, хворими на частково контрольовану БА. Алельний варіант del/del гена GSTT1, що призводить до зниженого вироблення ферменту, який бере участь у метаболізмі ксенобіотиків, у 2/3 хворих із тяжким перебігом БА поєднувався із генотипом GSTM1 del/del. Визначено, що поєднання дефектів у системі ферментів родини глутатіон-S-трансфераз спричинює більш тяжкий, неконтрольований перебіг БА у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського