РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000367573<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кобилянський А. М. 
Гени актиноміцетів, що контролюють етапи відновлення, окиснення та глікозилювання у біосинтезі ангуциклінових антибіотиків : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.02 / А. М. Кобилянський; НАН України Ін-т харч. біотехнології та геноміки. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше визначено функцію гена IndE у S. globisporus і встановлено, що його продукт каталізує окиснення ландоміцинового аглікону у положенні C12. З'ясовано послідовність реакцій окиснення-відновлення полікетидного попередника ландоміцину. Проведено інактивацію генів simA7 та simA8 з кластеру генів біосинтезу симоциклінону D8 у S. antibioticus Tu6040. Встановлено, що SimA7 задіяний у ранніх етапах біосинтезу симоциклінонів, a SimA8 є оксигеназою 12b-положення попередника симоциклінону. Здійснено гетерологічну експресію генів оксигеназ urdM, lanM2 з генних кастерів біосинтезу урдаміцину A, ов'єдміцину та ландоміцину A, відповідно, а також гена глікозилтрансферази urdGT2 у штамах продуцентах ангуциклінових антибіотиків S. cyanogenus S136, S. fradiae Tu2717, S. antibioticus Tu6040, S. globisporus 1912, завдяки чому одержано нові глікозильовані похідні прежадоміцину та тетрангоміцину. Визначено, на якому етапі відбувається розгалуження біосинтетичних шляхів, які ведуть до утворення ландоміцинів та урдаміцинів. Вперше проведено міжвидове злиття протопластів похідних штамів S. fradiae Tu2717 та S. globisporus 1912 із пошкодженими генами постполікетидсинтазної модифікації (пост-ПКС) ароматизованого каркасу. З культур одержаних рекомбінантів ізольовано нові сполуки олівозилтетрангоміцин та олівозилтетрангулоли, чим доведено ефективність використання даного методу у комбінаторному біосинтезі ангуциклінів. Вперше застосовано систему сайт-специфічної Cre-рекомбінації для видалення великих фрагментів (до 153 т.п.н.) геному S. coelicolor M145.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*725.313 + Е40*444*721*725

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379609 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського