РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000367599<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Копилов Є. П. 
Формування ефективних симбіозів ендофітних мікроорганізмів з рослинами пшениці та сої : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / Є. П. Копилов; НААН України, Ін-т агроекології і економіки природокористування. - К., 2011. - 40 c. - укp.

Доведено, що фунтові сапрофітні гриби, проникаючи в корені рослин, сприяють явищу ендофітії діазотрофів, а взаємодія рослин з ендофітними мікроорганізмами призводить до утворення потрійного симбіозу: гриб - діазотроф - рослина, розширюючи адаптивні можливості партнерів симбіозу. Вивчено структуру азотфіксувального мікробного угруповання, а також видовий склад мікроміцетів лучно-чорноземного вилугованого грунту кореневої зони пшениці ярої. Одержано новий, високоактивний штам Azospirillum brasilense 102 здатний проникати у внутрішні тканини пшениці ярої, утворюючи ефективну ендофітну асоціацію з рослинами. Показано, що природний штам сапрофітного гриба Chaetomium. cochliodes 3250 відіграє суттєву роль у формуванні та функціонуванні ендофітної асоціації пшениця яра - A. brasilense 102. Вступаючи у тісні симбіотичні відносини з рослинами пшениці ярої, він сприяє проникненню бактерій роду Azospirillum у внутрішні тканини рослин. Доведено, що С. cochliodes 3250 може бути складовою ефективнного потрійного симбіозу: Glycine max - Bradyrhirobium japonicum - C. cochliodes 3250. Показано, що найбільш ефективним та екологічно безпечним шляхом покращання азотного живлення, захисту рослин від фітопатогенних грибів, підвищення урожайності сільськогосподарських культур і покращання якості одержаної продукції є спільна інтродукція в агробіоценоз діазотрофів і сапрофітних грибів, здатних до ендофітії з рослинами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*803.234 + П058.1-82

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380608 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського