РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000367622<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клименко Н. О. 
Структура і фазові перетворення молекулярних кристалів групи метану та етану : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Н. О. Клименко; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І. Вєркіна. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Встановлено структури високотемпературної фази тетрафторметану CF 4, низькотемпературної та високотемпературної фаз силану SiH 4, середньої фази етану C 2H 6 та низькотемпературної фази гексафторетану C 2H 6. Для низькотемпературних фаз силану та гексафторетану запропоновано найбільш ймовірні просторові групи симетрії P2/m та P21/m. Визначено параметри й об'єми решіток досліджених речовин в широкому інтервалі температур і побудовано їх температурні залежності. Встановлено величини стрибків об'єму на фазових переходах. Вперше одержано температурні залежності лінійних та об'ємних коефіцієнтів теплового розширення для досліджених речовин. Для низькотемпературних моноклінних фаз виявлено істотну анізотропію лінійних коефіцієнтів розширення, що підсилюється під час підходу до фазових переходів. Одержано температурні залежності молярних об'ємів та коефіцієнтів теплового розширення, вперше дозволили визначити для всіх досліджених речовин значення теплоємності при постійному об'ємі СV. Проаналізовано вклади трансляційної й обертальної підсистем у теплоємність кристалів. Встановлено необхідність врахування вкладу внутрішньомолекулярних коливань під час аналізу теплоємності гексафторетану. Показано, що для силану теплове збудження обертального руху молекул стає помітним за температур вище 0,3 Тпл, тоді як для гексафторетану Crot має помітну величину вже при 0,1 Тпл. Визначено коефіцієнти Грюнайзена для досліджених речовин і встановлено якісну подібність їх температурних залежностей з аналогічними залежностями, що спостерігаються для простих молекулярних кріокристалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г522.2,0 + В375.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381978 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського