РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000367711<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рильський О. Ф. 
Наукове обгрунтування прокарітотичної біоіндикації забруднення важкими металами природного середовища : автореф. дис. ... д-ра біол. наук. : 03.00.16 / О. Ф. Рильський; НААН України, Ін-т агроекол. і природокористування. - К., 2011. - 40 c. - укp.

Встановлено, що процес інгібування синтезу пігментів у бактерій настає за концентрації металу на 20 - 30 % меншій за концентрацію, яка повністю припиняє життєдіяльність клітин. Таким чином, між втратою пігментосинтезувальної здатності та загибеллю клітин встановлюється певний концентраційний інтервал, величина якого залежить від виду бактерій та природи металу. Розширено уявлення щодо механізмів блокування синтезу пігментів бактерій через пошкодження мембранних структур клітини, у яких знаходяться центри синтезу пігментів, через включення попередників синтезу пігментів в реакції з вільними радикалами, що утворюються під впливом іонів важких металів, а також за виведення попередників пігментів з циклу синтезу через утворення хелатних комплексів металів з цими попередниками. Доведено, на прикладі лимонної кислоти, що на синтез пігменту бактерій у присутності іонів металу впливає активність перебігу процесів в циклі Кребса. Показано, що пігментосинтезувальні бактерії Serratia marcescens, Alcaligenes paradoxus, Pseudomonas fluorescens, Pueudomonas fluorescens var. pseudo-iodinum та Pseudomonas aeruginosa можна використовувати як біоіндикатори забруднення природного середовища. Побудовано "синтетичний" ряд токсичності металів, який враховує ефекти інгібування синтезу пігментів бактерій за певної концентрації іонів важких металів. Розроблено новий метод оцінювання яскравості пігментів мікроорганізмів за допомогою комп'ютерної програми Adobe Photoshop. Показано, що пігментосинтезувальні бактерії можна іммобілізувати на штучних і природних носіях та одночасно використовувати їх як біоіндикатори забруднення води й її очищувачів від іонів важких металів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.8 + Е0*801.1-641.1 + Е40*725.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386100 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського