РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000367718<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Безуглий М. Ю. 
Синтез і дослідження розгалужених кополімерів декстран-поліакриламід та їх аніонних похідних : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / М. Ю. Безуглий; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 20 c. - укp.

На прикладі системи декстран-поліакриламід вперше проведено систематичні дослідження впливу вихідної архітектури розгалужених макромолекул на їх внутрішньомолекулярну структуру в розчині та порівняння експериментальних результатів із теоретичними уявленнями щодо таких макромолекул. Дослідження особливостей внутрішньомолекулярної структури розгалужених кополімерів декстран-поліакриламід показало, що розгалужені макромолекули мають більш компактну структуру в розчині в порівнянні з їх лінійними аналогами. Компактність визначено конформацією прищеплених ланцюгів, яка залежить від відстані між ними, що узгоджується з теорією полімерних щіток. Встановлено вплив компактності внутрішньомолекулярної структури розгалужених кополімерів на процеси перебігу полімер-аналогічних перетворень. Методом 1H ЯРМ спектроскопії встановлено, що прищеплення поліакриламідних ланцюгів до декстрану за ініціювання процесу радикальної кополімеризації іонами Ce(IV) відбувається без розриву C-C зв'язку декстранового циклу. Запропоновано механізм ініціювання реакції радикального прищеплення поліакриламіду до декстрану в присутності солей церію(IV). Під час дослідження трикомпонентної системи каолін / Me 2+ / розгалужений кополімер декстран-поліакриламід показано переваги використання розгалужених полімерних флокулянтів у порівнянні з їх лінійними аналогами в процесах очистки води від завислих часточок глинистих мінералів і солей перехідних металів. Встановлено, що розгалужені полімерні матриці дозволяють одержати більш ефективні та селективні нанокаталізатори для гідрування ненасичених вищих спиртів у порівнянні з лінійними полімерами, які використовуються на даний час.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г711.13 + Г733.32 + Г721.74

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386167 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського