РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000367732<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Власко О. В. 
Структурні зміни макулярної ділянки після оперативного лікування відшарування сітківки, їх механізми та методи запобігання (клініко-експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / О. В. Власко; МОЗ України, Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Розширено уявлення про особливості використання методу спектральної когерентної томографії у разі відшарування сітківки. Виявлено комплекс оптичної когерентної томографії (ОКТ)-ознак макулярної зони сітківки після хірургічного лікування відшарування сітківки: збереження фоторецепторного шару, гіперплазія нейроепітелію без наявності кістозних змін, відсутність локальних дефектів і зниження товщини шару гангліозних клітин, - які сприяють високій гостроті зору. Виявлено комплекс ОКТ-ознак макулярної зони, який визначає низькі зорові функції після хірургічного лікування відшарування сітківки: виражена епімакулярна фіброплазія, атрофія пігментного та нейроепітелію сітківки, наявність витончення та локальних дефектів в зовнішніх шарах папіло-макулярної зони сітківки. Вперше досліджено in vitro та описано механізм біологічної дії субретинальної рідини за відшарування сітківки на культуру клітин. Інкубація фібробластоподібних клітин лінії L 929 з субретинальною рідиною призводила до деградації моношару клітин, зміни їх форми та появи багатоядерних клітин. Виживання клітин складало 28 % від контролю. Інкубація культур фібробластоподібних клітин лінії L 929 зі скловидним тілом призводила до зниження адгезивних властивостей клітин, що виявлялись появою багатошарових формувань, підвищенням мітотичної активності. Виживання клітин складало 75 % від контролю. Розширено уявлення про механізми антипроліферативної дії бетаметазону, 5-фторурацилу, мітоміцину С та бевацізумабу, що полягає в дозозалежній активізації різноманітних механізмів загибелі клітин: апоптоз, некроз, репродуктивна загибель. Доповнено уявлення про антипроліферативну дію протизапальних (бетаметазон), цитостатичних (мітоміцин С), імуносупресивних (5-фторурацил) препаратів і блокаторів фактору росту ендотелію судин (бевацізумаб) на культурі фібробластоподібних клітин, як моделі проліферативної вітреоретинопатії in vitro. За додавання в тест-систему культури фібробластоподібних клітин лінії L 929 доз бетаметазону, мітоміцину С та 5-фторурацилу від 2,5 - 25 мкл/мл в культурах визначалося значне інгібування проліферативної та мітотичної активності, та збільшення індексу полікаріоцитів, що є ознакою репродуктивної загибелі клітин. Бетаметазон за антипроліферативною дією значно поступається мітоміцину С та 5-фторурацилу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.639.085

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386748 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського