РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000367746<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хмеленко О. В. 
Вплив дислокацій на структуру та властивості кристалів сульфіду та селеніду цинку : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. В. Хмеленко; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2011. - 19 c. - укp.

Показано, що процеси, які відбуваються у випадку зміщення та виходу ростових дислокацій з домішкових атмосфер Коттрелла, є загальною причиною особливостей всіх фізичних властивостей, які спостерігаються на початкових етапах пластичної деформації. Проведене комплексне дослідження впливу пластичної деформації на люмінесцентні властивості кристалів сульфіду цинку дозволило визначити кількість марганцевих центрів світіння, які знаходяться в зоні впливу електричних полів нерухомих дислокацій. За температурним положенням максимумів піків струму ТСД проведено оцінювання енергії активації електрично активних дефектів, а також показано, що пластична деформація призводить до знищення дефектів з глибиною залягання 0,2 еВ і появи донорних центрів з енергією залягання 0,018 еВ. Запропоновано модель, що адекватно пояснює фізику процесів, які призводять електронну систему деформованих кристалів до виходу з рівноваги. Показано, що процес релаксації провідності до початкового значення є термічно зворотним з енергією активації близько 0,8-1,0 еВ. В результаті аналізу спектрів збудження та деформаційних перетворень структури кристалів ZnS та ZnSe, зроблено висновок, що в кристалах ZnSe на іони Mn 2+ починають діяти сильні електричні поля дислокацій. Такий вплив створює порушення рівноваги та призводить до зменшення концентрації іонів Mn 2+ та збільшення електричної провідності.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.313,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390520 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського