РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000368734<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шабанова Ю. О. 
Управління сучасною наукою: духовно-ціннісний вимір / Ю. О. Шабанова // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2012. - № 1. - С. 132-137. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто проблему сучасного стану науки, яка потребує філософського переосмислення та соціокультурних змін. Запропоновано через ревізію об'єкту, предмету та мети науки передивитися її призначення в еволюційному становленні культури. Наведено історико-філософський аналіз виникнення та розвитку сцієнтиської парадигми, яка дійшла своєї кульмінації в позитивістському вченні XX ст. Виходячи з ідейних обмежень цієї парадигми, сформульовано основи еволюційного розвитку науки майбутнього через формування принципів управління наукою. Використовуючи методи компаративістського та системного аналізу щодо сучасних теорій управління наукою, сформульовано принципи організації наукової діяльності, впровадження яких сприяє відродженню фундаментальних підходів у науковому середовищі. Зазначено щодо прогресивного значення університетської науки, яка, на відміну від корпоративно-закритого середовища академічної науки, має свої переваги, що полягають у наступному: розширена сфера спадкоємності наукових шкіл, які мають своє продовження в молодих послідовниках, зрощених у межах університету; творча атмосфера постійно діючих конференцій, семінарів, учених рад, активними учасниками яких є не тільки визнані фахівці, а і молоді вчені (у тому числі і студенти). Вказано на деякі вади університетської науки, подолання яких сприятиме її розвитку. Звертаючись до визначення науки як способу відкриття нових знань, розглянуто питання їх критеріїв, що вирішуються через зіставлення понять, таких як "знання - інформація", "знання - думка", "знання - гадка" тощо.

Зроблено висновок щодо нагальної потреби антропологічного повороту в науці, зазначено щодо необхідності підсилення етичного аспекту науки та акцентуації вимог до особистісних якостей менеджера науки, вказуючи на десять основних принципів його діяльності та критерії формування наукової еліти майбутнього.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського