РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000370055<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Walley El-Dine N.  
Evaluation of natural radionuclides for mica and quartz in Eastern Desert of Egypt, using gamma-ray spectrometry = Оцінка вмісту природних радіонуклідів у слюді та кварці із Східної пустелі Єгипту за допомогою гамма-спектрометрії / N. Walley El-Dine, A. El-Shershaby, S. Afifi, S. El-Bahi, E. Samir // Ядер. фізика та енергетика. - 2012. - 13, № 2. - С. 188-192. - Библиогр.: 16 назв. - англ.

За допомогою гамма-спектроскопічної системи високої роздільної здатності визначено кількісно вміст різних радіонуклідів у зразках слюди та кварцу. За допомогою методу спектрометрії гамма-випромінювання германієвим детектором високої чистоти визначено питому активність <^>226Ra, <^>232Th і <^>40K у 25 зразках слюди, зібраних у п'яти місцях, і 15 зразках кварцу з трьох місць географічного району, розташованого в місцевості G. Kadabora в центральній частині Східної пустелі Єгипту. Ця проблема має важливе значення для радіологічної охорони навколишнього середовища, оскільки слюда та кварц широко використовуються як сировина в різних галузях промисловості. У результаті аналізу встановлено, що питома активність <^>238U, <^>232Th і <^>40K виявилася вищою, ніж допустимий рівень для всіх зразків слюди та кварцу. Розраховано радієвий еквівалент активності в Бк/кг, потужність дози в нГр/год, небезпеку зовнішнього та внутрішнього опромінення в нГр/рік, а також значення відношення Кларка (<^>232Th/<^>238U). У ході дослідження встановлено, що сировину з місцевості G. Kadabora в центральній частині Східної пустелі Єгипту не можна вважати безпечною для використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.818-446 с25 + Д452.73-446 с25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського