РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000370188<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузнецов М.  
Спосіб дослідження параметрів гомоморфної функції мовного сигналу / М. Кузнецов // Прав., нормат. та метрол. забезп. системи захисту інформації в Україні. - 2011. - Вип. 1. - С. 43-49. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Спектральний аналіз - це потужний та інформативних засіб дослідження складних сигналів, але він потребує усереднювання спектральних складових, спрощення математичної моделі складних сигналів, що компроментує достовірність спектральних оцінок в аспекті визначення та зіставлення індивідуальних параметрів сигналів навіть для одного й того ж джерела. Розроблений новітній спосіб дослідження параметрів гомоморфної функції на основі квантилів (порядкових статистик) гомоморфної функції досліджуваних складних сигналів відноситься до області техніки автоматичної гомоморфної ідентифікації, селекції та розпізнавання джерел складних (мовних, гідроакустичних) сигналів. В умовах нестаціонарного характеру та великого динамічною діапазону змінення значень інтенсивності спектральних комнонент складних сигналів, завдяки особливостям формування квантилів, відбувається нормалізація складових гомоморфної функції досліджуваних сигналів. У складі гомоморфного статистичного квантильного вектора складного сигналу параметри гомоморфної функції набувають якостей стійкості до змінення як статистичних характеристик самого сигналу, так і статистичних характеристик каналів передавання сигналів. Значення гомоморфного статистичного квантильного вектора не усереднюються, реалізовано деталізацію векторів. Комплексне використання особливостей розробленого способу та пов'язаних з ними позитивних ефектів дозволяють забезпечити підвищення ефективності гомоморфної фільтрації складних сигналів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70508 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського