РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000371112<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Редька І. В. 
Вікові особливості церебральної гемодинаміки слабозорих дітей дошкільного та молодшого шкільного віку / І. В. Редька // Фізіол. журн. - 2012. - 58, № 2. - С. 80-88. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

За допомогою методу реоенцефалографії обстежено 149 слабкозорих дітей (75 дошкільників і 74 молодших школяра) та 159 з нормальним зором (I - II групи здоров'я; 79 дошкільників і 80 молодших школярів) із використанням фронто- та окципіто-мастоїдального відведень. З'ясовано, що церебральна гемодинаміка (ЦГД) слабкозорих дітей, зберігаючи вікові закономірності, має особливості, що виявляються тенденцією до зниження артеріального кровонаповнення та об'ємної швидкості кровотоку на тлі підвищення тонусу артеріальних і венозних судин дрібного калібра та периферичного судинного опору, що стає помітнішим з дорослішанням. Зазначені особливості мозкового кровообігу є більш вираженими в вертебро-базилярному басейні у порівнянні з каротидним і в правій гемісфері у порівнянні з лівою. Встановлено, що вікові зміни ЦГД полягають у збільшенні дикротичного та діастолічного індексів і периферичного судинного опору за переходу від дошкільного до молодшого шкільного віку, що пов'язані зі структурною перебудовою церебральних судин. Слабкозорі діти мають більший віковий приріст зазначених показників у порівнянні з нормальнозорими дітьми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського