РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000371494<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Серебровська Т. В. 
Вміст гемопоетичних стовбурових клітин у крові та особливості імунного статусу людей з різною стійкістю до гіпоксії / Т. В. Серебровська, І. С. Нікольський, Л. І. Тарануха, В. В. Нікольська, С. М. Галицька, В. О. Іщук // Фізіол. журн. - 2012. - 58, № 3. - С. 9-18. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Зазначено, що гемопоетичні стовбурові клітини (ГСК) відіграють важливу роль у реакціях імунної системи на гіпоксію, забезпечуючи процеси репарації в тканинах організму, утворення всіх типів клітин крові тощо. Існують значні індивідуальні відмінності в здатності мобілізувати ГСК і клітини-попередники. Вивчено дію двотижневого інтервального гіпоксичного тренування (ІГТ - вдихання 10 % O2 по 5 хв 4 рази на день) на ГСК і основні гуморальні та клітинні компоненти імунітету в крові здорових людей віком від 25 до 35 років. Критерієм зниженої стійкості до гіпоксії було перевищення допустимих значень артеріального тиску крові, пульсу, хвилинної вентиляції легенів, сатурації крові та/або поява патологічних змін на ЕКГ під час гіпоксичного тесту (дихання 10 % киснем, 10 хв). Показано, що для людей з нормальною стійкістю до гіпоксії є характерним більш високий вміст гемоглобіну, еритроцитів і ретикулоцитів у крові, знижена кількість лейкоцитів, лімфоцитів, CD8+-клітин, низьким вміст імуноглобуліну A. Спостерігався підвищений у порівнянні з особами зі зниженою стійкістю вміст комплементу, індукована та резервна бактерицидність нейтрофілів у них також була значно більшою. Кількість ГСК CD45<^>+ 34<^>+ у вихідному стані була приблизно однаковою в обох групах, але суб'єкти зі зниженою стійкістю реагували на ІГТ двократним зниженням їх вмісту (у осіб з нормальною стійкістю достовірних змін не спостерігалося), більш вираженим підвищенням активності комплементу та резервної бактерицидності нейтрофілів. Зниження

циркулюючих ГСК, імовірно, пов'язано зі зміною їх міграційної здатності. Проте залишається незрозумілим, чи є це результатом пригнічення міграції ГСК у кровоносне русло або ж активацією виходу ГСК з нього. Одержані результати свідчать про можливість використовування ІГТ для імунотерапії, особливо для хворих зі зниженою стійкістю до гіпоксії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського