РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000371502<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yatsenko K. V. 
Effects of intermittent normobaric hypoxia on the state of the CNS and cerebral circulation in children with cerebral palsy = Дія переривчастої нормобаричної гіпоксії на стан ЦНС і мозкового кровообігу у дітей з церебральним паралічем / K. V. Yatsenko, V. A. Berezovskii, J. V. Deyeva // Фізіол. журн. - 2012. - 58, № 3. - С. 77-84. - Библиогр.: 20 назв. - англ.

Досліджено ефективність дії переривчастої нормобаричної гіпоксії (ПНГ) на стан ЦНС і мозкового кровообігу у дітей, хворих на церебральний параліч (ДЦП). Обстежено та комплексно проліковано 87 хворих на ДЦП віком від 8,5 міс до 12 років. Клініко-нейрофізіологічне обстеження проведено до лікування та по закінченні курсу терапії. Пацієнти були розподілені на дві групи, рандомізовані за віком, статтю, клінічною формою ДЦП. Першу (порівняльну) групу складали 34 особи, яким проводили традиційну комплексну терапію (медикаментозне лікування, масаж, Бобат-терапія, Войта-терапія тощо). Основна група (53 пацієнти) на тлі загальноприйнятої комплексної терапії додатково одержувала курс ПНГ за допомогою індивідуального апарата гірського повітря типу "Борєй-М" (виробництва наукового медично-інженерного центру НОРТ НАН України, м. Київ). Для проведення ПНГ використано нормобаричну газову гіпоксичну суміш (ГГС-12), яка складалась з 12 % кисню та 88 % азоту. Сеанси проводили один раз на добу в інтермітуючому режимі: 15 хв - дихання ГГС-12, 5 хв - атмосферним повітрям (один цикл). Кількість циклів збільшилася від одного до трьох. Курс ПНГ у середньому складав 10 сеансів. Після проведеного комплексного лікування відзначено позитивну динаміку стану рухового статусу у 94 % хворих основної (з використанням ПНГ) групи та у 74 % групи порівняння. Електроенцефалографічне дослідження пацієнтів обох груп виявило позитивні зміни у 70 % пацієнтів основної групи та у 56 % групи порівняння. Транскраніальна доплерографія судин головного мозку встановила наявність позитивної

динаміки у 85 % дітей основної групи та у 59 % групи порівняння. Під час проведення офтальмоскопічного дослідження позитивні зміни у стані очного дна відзначено у 32 % пацієнтів основної групи та у 12 % групи порівняння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського