РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000375509<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Папуча М. В. 
Внутрішній світ людини та його становлення : наук. моногр. / М. В. Папуча. - Ніжин : Лисенко М.М., 2011. - 655 c. - Бібліогр.: с. 612-642 - укp.

Наведено результати дослідження внутрішнього світу людини. Доведено, що внутрішній світ є цілісною психологічною системою, що самоорганізується, охоплює й упорядковує всю психіку людини. Його вирізняє структурована мегаскладність і висока нелінійність (складне поєднання упорядкованості - неупорядкованості) залежно від зовнішніх факторів. Така особливість предмета дослідження зумовлює неможливість вивчення його як цілого в межах жодної з існуючих на сучасному етапі методологічних парадигм психології (такий шлях привів би до редукції). Проведено всебічний методологічний аналіз проблеми, встановлено, що явище внутрішнього світу та його структурування може досліджуватися як цілісність лише з застосуванням "сітьового" принципу (постнекласична парадигма) з використанням діалогу ідей. Основними методологічними ланками реалізації цього принципу стали методологія Л. С. Виготського, синергетична парадигма та ідеї "старих" філософів і психологів, переважно вітчизняних. Встановлено фактори та механізми структурування внутрішнього світу особистістю (віковий період, за авторськими даними, до таких факторів не відноситься). Серед провідних механізмів відзначено цілепокладання, створення психологічних засобів і переживання, при цьому останньому належить провідна роль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759449 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського