РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000378615<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Боблях С. Р. 
Моделювання змін, що відбуваються в покриваючих породах при підземному геологічному зберіганні CO2 / С. Р. Боблях, О. С. Стадник, Р. М. Ігнатюк, П. К. Воробйов // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2012. - № 5. - С. 50-55. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що геологічне зв'язування CO2 дозволяє відразу пом'якшувати глобальний вплив на навколишнє середовище шляхом видалення великих об'ємів цього газу з атмосфери. Мета роботи - оцінка факторів, що впливають на ін'єкції та зберігання CO2 у глибоких солоних водоносних горизонтах і прогноз руйнування покриваючих порід у результаті дестабілізації хімічної рівноваги. Внаслідок великої масштабності проектів і довгих хронологічних меж, сьогодні важко вивчати вплив секвестрації CO2 у солоних водоносних горизонтах за допомогою лабораторних і польових досліджень, що виконуються у стислі терміни часу. Для вирішення питань, що пов'язані з доцільністю та ризиком закачування CO2 під землю, використано геохімічне програмне забезпечення, що враховує термодинаміку та кінетику хімічних реакцій і масоперенесення. Серію розрахунків здійснено за допомогою програми для реактивного транспорту Crunch Flow, що надало можливість порівняти результати моделювання зміни кислотності та пористості у покриваючих породах сховища з підвищеною кислотністю водоносного горизонту та у сховищі без підвищеної кислотності. Результати моделювання показали, що ін'єкції CO2 потенційно можуть чинити вплив на покриваючі породи, змінюючи їх пористість за рахунок розчинення та осадження мінералів у зоні від декількох дециметрів до кількох метрів. Після моделювання виявлено, що зміна рН вздовж профілю є значно меншою за амплітудою в непідкисленому сховищі, ніж у тому, що має підвищену кислотність. З іншого боку, вплив на пористість покриваючих порід у водоносних пластах без підвищеної кислотності є більшим, ніж у тих, що мають підвищену кислот

ність.


Індекс рубрикатора НБУВ: И158.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського