РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000380282<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванова Т. С. 
Особливості глибинного культивування Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst. на хлібній крихті / Т. С. Іванова, Н. А. Бісько, Т. А. Круподьорова, В. Ю. Барштейн // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2012. - № 3. - С. 30-35. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Досліджено динаміку накопичення біомаси, екзополісахаридів, фенолів, органічних кислот, редукуючих і сухих речовин, а також pH у процесі глибинного культивування G. lucidum 1900 на хлібній крихті, яка свідчить про перспективність і можливість використання цього відходу харчової промисловості України. Встановлено, що максимальна кількість біомаси й екзополісахаридів досягається під час культивування на 15-ту добу (<$E 18,10~symbol С~0,2> та <$E5,2~symbol С~0,3> г/л відповідно). Показано, що у зв'язку із вмістом різних за доступністю джерел вуглецю в субстраті спостерігаються явище диауксії і два піки у швидкості росту та концентрації редукуючих речовин у культуральній рідині. Відповідно до розрахованих показників швидкості росту, питомої швидкості росту продуцента, питомої ефективності біоконверсії субстрату та метаболічного коефіцієнта найбільш інтенсивно процеси утворення біомаси відбуваються до шостої доби, проте максимальна швидкість, питома швидкість і продуктивність біосинтезу екзополісахаридів спостерігаються до дев'ятої доби культивування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.561.21 Gan*736

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського